Kim jestem

“Autentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja.”

[BRENE BROWN]

Nazywam się Iga Witkowska. Jestem mediatorem.

Urodziłam się 20 marca 1979 roku na warszawskiej Pradze Południe.

Jestem człowiekiem. Jestem kobietą. Jestem matką. Byłam żoną.

Bardzo ciężko jest napisać o samej sobie i o tym, co jest najważniejsze, która z powyższych ról jest tą wiodącą i definiującą moje życie. Jest jednak pewne, iż każda z nich ukształtowała, bądź wciąż wpływa na mój charakter i sposób postrzegania świata.

iga-witkowska-5

O mnie

W życiu najważniejsze jest dla mnie bycie po prostu dobrym człowiekiem. Może dlatego w mediacjach odnalazłam swoje miejsce i spełnienie. W dzisiejszym świecie, kiedy żyjemy szybko, zapominamy o tym, co jest istotne, o budowaniu szczerych, prawdziwych relacji. Powinniśmy starać się zawsze dążyć do mówienia co czujemy, jakie są nasze oczekiwania, ale zawsze w sposób taki, jaki sami chcielibyśmy usłyszeć od drugiej osoby.

Mediacja jest drogą do komunikacji, kiedy bez pomocy osoby trzeciej, nie jesteśmy już w stanie rozwiązać sporu.

 

Wykształcenie i ścieżka kariery

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

W Polskim Centrum Mediacji szkoliłam się z zakresu mediacji i negocjacji, gdzie uzyskałam dyplom „Mediator spraw cywilnych”. Specjalizuję się w sprawach rodzinnych: rozwody, plany opieki dla dzieci, podział majątku.

 

Moja historia

Przez wiele lat pracowałam w marketingu i public relations, zajmowałam się zarządzaniem, rozwojem i prowadzeniem biznesu dla innych osób. Tak naprawdę moje życie zawodowe wyglądało trochę jak droga Ireny Kwiatkowskiej z serialu „Czterdziestolatek” „Jestem kobietą pracującą , żadnej pracy się nie boję”: od sekretarki przez specjalistę do spraw exportu, importu, dział logistyki, specjalistę części zamiennych w Kawasaki, ale ostatecznie i definitywnie postanowiłam zostać MEDIATOREM. Zdobyte przez wiele lat doświadczenia  pozwalają mi bardzo często znaleźć odpowiednią drogę, aby dotrzeć do moich klientów, zrozumieć ich i pomóc odnaleźć rozwiązanie w danej sytuacji.

Sama jestem po dość trudnym rozwodzie, gdzie dopiero mediacje umożliwiły nam, jako rodzicom i byłym partnerom, dojść do porozumienia i wypracować długoterminowe rozwiązania.

To właśnie moje osobiste doświadczenia stały się motorem do działania, aby pomóc innym przejść przez ten ciężki czas rozwodu i wyjść z niego z podniesioną głową, wnioskami na przyszłość, a może nawet, jak w moim przypadku, znaleźć swój pomysł na życie od nowa.

„Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać – a nie otrzymywać.”

[Bertold Brecht]

Co robię obecnie

Obecnie współpracuje z Fundacją Życie od Nowa oraz Fundacją Czas na Sukces, gdzie jako mediator staram się dzielić wiedzą i edukować w zakresie mediacji rodzinnych.

Jestem na bieżąco i udzielam się na grupach w mediach społecznościowych, które są związane z tematem rozwodów. Prowadzę mediacje ze zgłoszeń prywatnych.

Współpracuję z psychologami i terapeutami, wspólnie pomagamy osobom, które stanęły na rozstaju dróg i potrzebują wsparcia specjalistów.

Iga-Witkowska-1

Masz pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mediacjach, zapraszam do kontaktu. Napisz lub zadzwoń do mnie. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. Pierwsze spotkanie konsultacyjne jest darmowe.